Соціоніка, знайомство, робота, відпочинок   

Виявляємо здатність до професії
Робимо підбір кадрів

 

Визначаємо соціонічні типи
Знайомимо дуалів

               Наші послуги
          головна угору контакти русский english

психологія
послуги теорія практика статті знайомство робота відпочинок навчання менеджмент відгуки

про нас
наукові твори
проекти
освіта
наука
психологія
типування
політика
здоров'я
дозвілля
сім'я
виховання


Психологія і соціоніка

Соціоніка виникла на базі психології, але не є її продовженням, а якісно новим напрямком у вивченні людини, виявивши закони її психіки. На основі спостережень у психології накопичився величезний, але безсистемний матеріал щодо різноманітних психічних проявів людини, причина яких невідома.

Соціоніка відкрила закономірності інформаційно-енергетичного обміну й обгрунтувала структуру психіки, показуючи суть людини, закладену у ній від народження, закономірність її проявів і стосунків з іншими. І ця суть є незмінною протягом життя. А знаючи, як функціонує психіка, можна виявити причини всіх психічних проявів.

Якщо у психології описується стан людини на певний момент часу, то за допомогою соціоніки можна передбачити її поведінку у будь-яких ситуаціях, у будь-якому віці, у взаємодіях будь з ким.

Минає мода на психологів і астрологів, психоаналітиків і психотерапевтів, на психотренінги і клуби психологічної реабілітації. Люди розчаровуються в них, адже їх надії не виправдано, ті проблеми, з якими вони зверталися до психологів в надії на допомогу, так і не були вирішені. З ними говорили “по-душам”, їх заспокоювали, даючи стереотипні поради притримуватися суспільних норм, виходити із складних ситуацій, не вирішуючи, а просто уникаючи їх. З них обіцяли зробити “суперлюдей”, які можуть все. Рекомендували боротися з недоліками, гартувати волю, займатися самоаналізом, який приводив до самопоїдання. Словом, підганяли всіх до якогось невизначеного еталону, нормативу гідної людини, що нівелювало індивідуальність й пригноблювало особистість.

Соціоніка виявляє, якою є людина від народження, і як їй направляти себе в житті, щоб максимально розвинути свої природжені здібності і можливості для якісної реалізації. Всі не можуть все. Кожен у чомусь сильний, а в чомусь слабкий. І якщо знати це, не буде даремної витрати сил й енергетичного виснаження, щоб зробити із себе суперлюдину. Самовдосконаленню немає меж, але лише у певних напрямках.

Дехто довіряє таким психологічним технологіям, як нейролінгвістичне програмування (НЛП). До речі, саме психологи практики, які займаються НЛП, знають і використовують соціоніку: навіть визначають соціонічні типи на основі фізіогномістики, живуть з дулами http://www.duals.da.ru

Зауважимо, що методи соціоніки більш ефективні, практичні і діють на глубшому рівні, ніж інші. Взяти за приклад хоча б те, що у соціоніці виділяється 16 типів на відміну від НЛП, де їх тільки 4.

Соціоніка дає людині цілісне глибоке пізнання себе і своїх можливостей, напрям у виборі саме своєї справи, яка буде до душі, і де можна злегка, без особливо напруження реалізувати свої таланти, і що найбільш цінне – можливість знайти свою половинку – друга, помічника й порадника в житті, з яким завжди затишно, весело, цікаво, надійно, людину – яку підсвідомо шукає кожен, бо потребує психічного доповнення. Соціоніка вказує напрямок, щоб безпомилково і безпрограшно жити. І робити це варто вже сьогодні, щоб не розпорошуватися. Як можна не захопитися такою потрібною кожному наукою? І захоплюються!

Цікавість людей соціонікою, але не саму науку, стали використовувати й психологи. У психотерапії, психотренінгах, і психологічних рольових іграх все частіше з’являється слово “соціоніка”. Цим словом приваблюють відвідувачів психологічних клубів. Але ж це не навчання, а лише спекуляція на соціоніці – бо ведучі визнають власну некомпетентність, називаючи себе “любителем”. Але ж ті, хто цікавиться соціонікою, довіряють їх знанням і досвіду. Типи людей визначаються всією групою присутніх, бо ведучі відповідальності на себе взяти не можуть. Поверхневі знання приносять замість користі шкоду, особливо, якщо вони стосуються такої тонкої матерії, як психіка людини. Так і психологи навчають людей не бути собою, а грати ролі будь-якого типу, щоб взяти реванш у певній ситуації спілкування. Але який це реванш? Скоріше посміховисько – адже все неприродне одразу помітне й відштовхує. Успіху досягає лише той, хто є самим собою.

Навіть у соціонічних організаціях попереджають: “У нас немає надійних методів”, “Тут немає правильного визначення типів”. Але ж головне у соціоніці – вміння правильно визначати соціонічний тип. Без цього всі її надбання не приносять користі людині.

Будьте обережні у виборі фахівців, якщо прагнете визначити власний соціонічний тип. Тільки спеціалісти Центру Соціоніки гарантують правильність визначення. Ви також можете оволодіти унікальними технологіями визначення, виробленими в результаті 21-річного досвіду спостережень і наукового аналізу і підтверджених 10-річною практичною роботою. Вміння визначати соціонічний тип оточуючих дає неабиякі переваги у житті і розширює Ваші можливості. Адже Ви орієнтуватиметесь, з ким, як спілкуватися і на якій відстані, кого обирати в друзі, а кого краще уникати, які партнери будуть надійними, а хто може підвести. В житті це необхідно.

Знання соціонічних типів суттєво допоможе практичним психологам у їх роботі з людьми, тому що це є основою, відправним пунктом при виявленні причин неадекватної поведінки, складнощів соціалізації, проблем особистості і колективу. Знаючи соціонічні типи і їх характерні особливості, можна вирішити всі інші психологічні проблеми. А засобами психології цього не досягти. Тому для підвищення кваліфікації психологів, якості їх роботи психологам варто серйозно підійти до вивчення соціоніки. При цьому кожен психолог матиме можливість відстежувати й аналізувати, як проявляються властивості психіки, які окремо розглядає психологія і які закономірно закладені природою і проявляються в кожному однозначно, залежно від соціонічного типу. А їх спостереження дадуть неоцінений внесок в розвиток практичної соціоніки і психології, приведуть в подальшому до продуктивного синтезу цих наук і тим самим до позитивних зрушень в людській особистості і в суспільстві.

ПРОПОЗИЦИЇ

Всеукраїнський Центр Соціоніки пропонує психологам для підвищення якості своєї роботи навчатися соціоніці – набути теоретичні знання і практичні вміння визначення соціонічних типів. Умови - в опції “Навчання”.

Дізнаєтесь більше з книг: "Соціоніка психологу" та “Соціоніка суспільству і наукам”.

 

KMindex 

головна ] послуги ] теорія ] практика ] статті ]знайомства ] робота ] відпочинок ]  [ навчання ]менеджемент ] відгуки ]

Усі питання надсилайте на vcs-vcs@ukr.net

Дизайн © 2001 ViVo Studio
© 2001-2004 Всеукраїнський Центр Соціоніки. Авторські права захищені