Соціоніка, знайомство, робота, відпочинок   

Виявляємо здатність до професії
Робимо підбір кадрів

 

Визначаємо соціонічні типи
Знайомимо дуалів

               Наші послуги
          головна угору контакти русский english

сьогодні
послуги теорія практика статті знайомство робота відпочинок навчання менеджмент відгуки

історія педан
40 років соціоніці
Соціоніка - орієнтир
любов
секс-орієнтація
дуальний секс
почерк-соціотип
стан
правильний тип
соціоніки
світло соціоніки
невдалий шлюб
досвід дуальності
вибір партнера
сьогодні

 

Дуал чи коханий

Софія Ротару МОГЛА Б СТАТИ ВІДМІННИМ ХІРУРГОМ

Вибрати роботу до душі і знайти свою "половинку" можна за наукою

Шукай мене

Колись людина мала дві голови, два тулуби, дві пари рук і ніг.

Зевсу це не сподобалось, і він розколов її на дві половинки:

чоловіка і жінку.

З тих пір "половинки" шукають одна одну.

І знаходять, стверджує наука соціоніка.

Мені завжди було цікаво, чому закохані сваряться, доводячи один одного до істерики. Чому в багатьох колективах працюють прекрасні професіонали, але немає єдиної команди, а виходить, і ефективності в роботі. Виявляється, відповіді на ці питання легко дає соціоніка - наука, що з'явилася в 60-х роках минулого століття. Я відправилася до генерального директора Всеукраїнського Центру Соціоніки, психологу-практику Анатолію Гречинському.

- Анатолій Євгенович, Центр працює вже 10 років, але дотепер люди слабо уявляють, чим займається ваша наука...

  - Вона вивчає внутрішній світ людини, визначає сильні і слабкі сторони її психіки, допомагає вибрати "свою" професію, зрозуміти ближнього, а також знайти свою половинку – “дуала”, друга, що доповнює, чи коханого. Наша наука корисна скрізь, де працюють люди. Знаючи закономірності, можна створити міцну команду, члени якої будуть підтримувати один одного, а не гнітити і дратувати. А суть у тім, що розрізняють 16 психічних типів людей, які відрізняються за вродженим способом сприйняття інформації, переробки і реагування на неї. Представники одного типу краще розуміють одне одного. А "родинні" складуть гарну команду.

  - Виходить, для любові і дружби з усіх типів підійде тільки один?

- Ідеально підійде дуал. Хоча є і типи однієї квадри - їх три. З ними гарні і дружба, і ділові взаємини. Наприклад, Пугачова і Киркоров тотожні типи, розуміють і підтримують один одного, а от "іскри" любові шукають на стороні. Адже для родини необхідний дуал. Цікава деталь, саме його ми часто не помічаємо, не думаємо про нього як про потенційного чоловіка. Він занадто знайомий, зрозумілий і простий, а значить - не цікавий. Зате конфліктний тип нас притягає своєю яскравістю, оригінальністю, динамізмом, на що ми і купуємося. Спочатку нас залучає сильна сторона партнера, якої ми позбавлені. Але потім наша слабка сторона потрапляє "під обстріл". Притягання змінюється нерозумінням і зіткненнями.

  - А можна самому визначити свій соціонічний тип?

- Деякі вгадують його, прочитавши характеристики в книгах, інші використовують для цього тести. Однак простих відповідей не досить. Фахівці ж визначають його ще і по обличчю - природа на ньому "написала" все про людину. Наприклад, сенсорик, що більше сприймає світ через відчуття, має широкі щелепи. У логіка, що сприймає інформацію через аналіз, досвід, систему і порядок, - рівні брови, помітні очі. А в етика, що ставить почуття вище усього, досвід заснований на емоціях, помітніші губи, до того ж він має "злітні брови" з кінцями, спрямованими вниз. Зате в інтуїта, що мислить майбутнім, але рідко займається його втіленням у життя, розсіяний погляд, завужене донизу обличчя. Для точного визначення нам потрібно ще і кілька фотографій людини в колі інших людей.   

- Навіщо інші?

Так видніше його відношення до навколишнього світу - раціональне чи ірраціональне. Якщо він сидить, начебто кіл проковтнув, виходить, консерватор, любить планувати своє життя, а непередбачуваність і сюрпризи його дратують. А якщо людина обіймає друзів, нахиляється до них, виходить, він ірраціональний, легко пристосовується до обставин, імпровізує, віддає перевагу творчій роботі. Але поводитися  в суспільстві люди цих типів можуть по-різному. Їхня енергія може бути спрямована усередину, і тоді вони - інтроверти, зайняті своїм внутрішнім світом, вони замислені, сором’язливі й уважні в дріб'язках, відверті тільки з близькими людьми. Екстраверти, навпаки, - рішучі і швидкі, воліють ділитися своїми ідеями вголос. Це - лідери, і їхня енергія спрямована назовні. От із усіх цих даних фахівець і визначає дійсний тип - інтуїтивно-логічний екстраверт чи сенсорно-етичний інтроверт, і навпаки, і так усі в чотирьох варіантах.

  - Люди одного психотипу - команда?

- Ні. У людей одного типу ті самі сильні і слабкі сторони психіки, вони розуміють одне одного, але не доповнюють і не допомагають - для команди це не ефективно.

  - Кого ж потрібно під бирати у партнери?

- Людину, яка б компенсувала відсутні якості, підживлювала б енергією, і кому, у свою чергу, можна допомогти. Але це не протилежний тип, це дуал. Так, Леонід Брежнєв дуже симпатизував президенту Афганістану Мухаммеду Тараки, що і був його дуалом. Він часто гостював у Москві, наповняючи генсека радістю і натхненням. Коли в Афганістані відбувся державний переворот і Тараки був убитий, Брежнєв був в емоційному шоку. У ті хвилини і було прийнято страшне рішення про введення військ в Афганістан, щоб покарати кривдників. Пощастило політикам, що інтуїтивно знайшли дружин-дуалів, які стали надійним тилом. Рональд і Ненсі Рейган дивували своєю згуртованістю. Сімейство Бушей стало ідеалом шлюбу. Увесь світ вражали взаємини Михайла і Раїси Горбачових, що до кінця залишалися одним цілим. А українські артисти подружжя Білоножко відкрито демонструють свою любов, їхні пісні енергійні і гармонійні.

  - Виходить, у дуальних родинах завжди ідилія?

Не в усіх. Адже дуали за характером і темпераментом різні люди, мають свої інтереси, заняття, властиві тільки їм. До того ж їх може разніти інтелектуальний рівень, виховання, культура. Цей союз - "зрощування" одне з одним спочатку буває хворобливим. Але ворогами дуалам не стати. Приклад тому - Алла Пугачова і Раймонд Паулс. Шлюб композитора і співачки не відбувся, хоча спілкування і потік теплих слів один про одного не припиняється й дотепер .

  - А якщо люди дуже схожі, розуміють один одного з півслова, вони і є "половинки"?

- Не завжди. Є і родинний тип, з яким легко спілкуватися, але довгих, близьких стосунків не витримує. Розповім одну історію. Дівчина перед весіллям почула про Центр і прийшла перевірити,  чи підходить їй друг.

Визначили. Виявилося, що вони можуть бути відмінними друзями, а для шлюбу ніяк не підходять. Розстроїлася наречена, але нічого не захотіла змінювати. Одружилися. А з часом перестали розуміти одне одного, стали ображатися, з'явилася гіркота самотності удвох, а потім і депресія. І поскаржитися нема на що: чоловік не п'є, не гуляє, гроші заробляє. Від цього багато пар страждає, а люди говорять - з жиру скаженіють. Та це не так. Вирішили вони розстатися. Жінка знову прийшла до нас і по соціонічній службі знайомств знайшла собі дуала. Тепер шукає дуала колишньому чоловіку.

  - Якщо вже живеш не зі своєю "половиною" обов'язково розлучатися?

- Ні. Але щоб налагодити гармонійні стосунки, потрібно знати, до якого типу відноситься чоловік, щоб зрозуміти його. Звичайно, є небезпечні стосунки, які потрібно закінчувати, адже страждають не тільки дорослі, але і діти, що живуть поруч.

ВИРАЗКА ШЛУНКА ВІД ШЕФА

  - А якщо людина знаходиться не на своєму місці, вибрала не ту професію,

- Людина починає хворіти. Адже вона йде проти своєї природи, експлуатуючи свої слабкі якості, виснажує психіку, тим самим відчуваючи психічний дискомфорт. Стреси, депресія - плата за насильство над собою. Звернувся бізнесмен, що хотів знайти гарного керівника свого бізнесу.

Зізнався, що не отримує задоволення від справи, тому втрачає інтерес до життя. Гризуть скептицизм, презирство і недовіра до усього світу. Скільки б не спав - не висипається, не хоче йти працювати. А щоб довірити бізнес комусь, потрібно людину знати, але як? Виявилося, що він інтроверт. Йому масштабний бізнес - кара. Підібрали йому фахівця екстраверта.

  - Виходить, від занять не своєю справою можна серйозно занедужати?

- Через те, що займаються не тим, чим хотілося б, люди хворіють на серцеві захворювання. Виникає внутрішнє невдоволення, а боязкість і нерішучість не дають кинути свою роботу, вони терплять і, як результат, - хворіють. Ми помітили зв'язок між роботою і здоров'ям. Хворобами шлунка страждають люди, яких принижують, психологічно давлять, змушують виконувати зайву роботу. До ожиріння схильні люди, що не задоволені тим, що мають: низька зарплата, поганий колектив, нерозуміючий шеф. Вони відчувають психологічний голод, особливо, коли ще не складається особисте життя, заглушають невдоволення їжею. А от чоловіки страждають розладом статевих функцій через непевність у своїх силах.

  - Тетяна, щоб роботодавцю підібрати менеджера, йому потрібно вивчати соціоніку?

- Вибирати менеджера, особливо вищої ланки, - серйозний крок. Від нього буде залежати успішність самої організації. Керівник повинен бути екстравертом. Саме вони несуть відповідальність за все, мислять масштабно, а от у зами краще взяти інтроверта - відмінного і відданого фахівця. Шефу не зашкодить добре розбиратися в людях - це може бути тільки етик, він буде створювати теплі і комфортні взаємини. А от сенсорик у бухгалтерії і фінансах, як риба у воді, до того ж витривалий. Йому нескладно організувати виробництво, якщо, звичайно, він має фахову освіту.

- Прочитавши літературу, можна самостійно підібрати кадри?

- Можна, але потрібен усе-таки  досвід. Адже визначити тип необхідно на співбесіді. Соціоніки користуються кількома методиками - від візуальних до інформаційних. Наприклад, давайте простежимо, як буде поводитися той тип, якого вам порекомендували. По-перше, на співбесіді людину потрібно розташувати до бесіди, чи запропонувати чашечку кави, і отут сенсорик себе проявить: він не відмовиться.

Сенсорик - любитель фізичних задоволень, до того ж його видадуть квадратної форми обличчя і прямий сконцентрований погляд.

Якщо обличчя в людини добродушне, з м'якими і теплими рисами, сяє у відповідь посмішкою, вона этик, і на прохання не зможе відмовити. А екстраверт заявить про себе глобальністю в планах і повною відповідальністю за запропоновану справу. Його будуть хвилювати всі проблеми вашої організації.

  - А якому типу краще бути журналістом і бізнесменом?

- Для журналістики - бажано экстравертом. Щоб узяти швидко інформацію, переробити її, потрібні логіки та інтуїти, а щоб навести контакт, розвідати все і залишити в співрозмовника приємне враження - етики. А от кращими бізнесменами стають логіко-інтуїтивні й етико-інтуїтивні екстраверти, вони відмінно бачать перспективи, розраховують сили і відчувають свою команду.

  - А ким краще бути інтровертам?

- Хірургами, наприклад. Тому що їхня робота вимагає посиленої уваги, вони годинами простоюють на одному місці, добре "відчувають" інструмент і тіло пацієнта. Інтровертами бувають і співаки, музиканти. Софія Ротару могла б стати відмінним хірургом! Вона логіко-сенсорний інтроверт, тому в її піснях є строгість форми, чіткість плюс почуття. Вона прагматик, хоч і акторка.

НАШОМУ ТИПУ ПРИСУТНЯ ЖАЛІСТЬ

- Анатолій Євгенович, а можна визначити соціонічний тип народу?

Менталітет українців можна визначити як етико-інтуїтивний інтроверт - це образ миротворця, мрійливого, думаючого про світле майбутнє, що народжує незвичайні ідеї і вигадки. Але потребує для їх здійснення ведучого. Недарма наших вчених і винахідників переманюють в інші країни. Нашому типу присутня жалість не тільки до інших, але і до себе, що виявляється в частому "нитті", голосінні. Українці толерантні, ввічливі, вміють переконувати, до того ж працьовиті і виконавчі, доводять справу до кінця. На жаль, нашу працю цінують лише в Європі "на заробітках".

Соціоніка може пояснити деякі історичні моменти: українці ніколи не починали першими війни, марили про незалежність і через 13 років продовжують мріяти, що от коли небудь... прийде добрий дядько і зробить нас щасливими.

  - А до яких типів відносяться ведучі політики?

- Дивно, що Путин, Буш і Квасневський відносяться до одного типу - логіко-сенсорний екстраверт. А Кучма, навпаки, сенсорно-логічний інтроверт. От тому Росія, США і Польща настільки авторитетні для нашої політики. Прем'єр-міністр Віктор Янукович - сенсорно-логічний екстраверт, тому робота закипіла відразу ж після відходу Анатолія Кінаха - інтроверта. Віктор Медведчук, голова Адміністрації Президента, логіко-інтуїтивний екстраверт, який хоче підвести політичну систему до своєї внутрішньої. Віктор Ющенко - логіко-сенсорний екстраверт, але через стару партійну структуру в його рядах не може ефективно діяти, йде проти своєї природи, "згинається". У порівнянні з ним - Юлія Тимошенко ніколи не схилиться перед системою. Як для інтуїтивного-етичного екстраверта, підпорядкування й обмеження їй не присутні.

Автор: Вікторія Кулаковська

Для газети "Сьогодні"

Газета "СЬОГОДНІ" за 18 лютого 2004 року.

11 сторінка. Розділ Наука. Тел.: 457-24-05

 

KMindex 

головна ] послуги ] теорія ] практика ] статті ]знайомства ] робота ] відпочинок ]  [ навчання ]менеджемент ] відгуки ]

Усі питання надсилайте на vcs-vcs@ukr.net

Дизайн © 2001 ViVo Studio
© 2001-2004 Всеукраїнський Центр Соціоніки. Авторські права захищені